Přihlásit Registrace

Prihlásit se k Vašemu účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a Příjmení
Uživatelské jméno *
Heslo *
Potvrzení hesla *
Email *
Potvrzení emailu *
Dnes je : Neděle, 21.10. 2018
a svátek má : Brigita

Jógový workshop s

Markem Robberdsem 20. - 22.10. 

mark robberdsMark Robberds poprvé v Praze!
-for english scroll down-
Tenhle dlouholetý praktikant Ashtanga jógy, který se hodně zabývá tím, aby tělo bylo zdravé a mysl klidná a čistá přijede, aby nám předal své zkušenosti.
Mark na svém Instagramovem účtu velice často zveřejňuje tipy, jak se do pozic bezpečně dostávat, jak šje modifikovat, aby fungovaly pravé pro vaše tělo a pomáhá nám tak udělat naši jogovou praxi příjemnější a hlavně pro naše tělo přínosnější.
Mark robberds for the first time in Prague!
Thos awsome teacher and long therm student of ashtanga yoga is comming to Prague and share his wisdom with us.
Adresa/ Address: 

TJ Sokol Královské Vinohrady, Polská 1a, 12000 Prague, Czech Republic


Program:

Pátek/Friday 18:30-20:30 Základy, aby všechno fungovalo tak jak má a co přidat do své denní rutiny, aby tělo bylo silnější a pružnější/Foundations and dialy essentials

 

Sobota/Saturday 9:00-12:00 První série Ashtanga jógy v detailech/Primary series detailed
Sobota/Saturday 14:00-17:00 proskoky, odskoky, pohyblivost těla/jump back,jump though,locomotion and mobility
Neděle/Sunday 9:00-12:00 záklony/backbending
Neděle/Sunday 14:00-17:00 obrácené pozice, balance na rukách, základy stoje na rukách/inversions, arm balancing, handstands


Pro přihlášení pište na  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Cena 6900 Kč

-----------------------------

Mark Robberds has been studying yoga since 1997. He is a Certified Ashtanga Yoga teacher (one of the few Certified by KPJAYI) and since 1999 has been travelling regularly to India to practice with the late, legendary Guru Sri. K. Pattabhi Jois, and his grandson R. Sharath, of Mysore. He also trained as an apprentice, with Eileen Hall from 1999-2005 at YogaMoves in Sydney and taught the busiest Mysore programme in Australia at the time.
Mark has studied extensively with some of the world’s best yoga teachers including Richard Freeman and Dena Kingsberg, and he continues to learn from masters in various disciplines in his quest to reach the highest point in human evolution. His teaching reflects the essence of these influences.
In 2004 Mark realised that in this lifetime he wanted to wake up to his true purpose. A part of that journey has been to travel all over the world and to go deeper into his own love of yoga, surfing, teaching and music, and in doing so, find the thread that connects them all.
He has been teaching workshops, retreats and as a guest teacher, internationally since 2005. Mark wishes to share the teachings of yoga in a way that inspires people to develop a passion and love for the practice. He teaches each individual uniquely and is focused on helping each student to reach their full potential in life.